První pivovarnická skupina míří na pražskou burzu, očekává miliardu korun

Na pražské burze se chystá primární emise akcií první pivovarnické skupiny. Pivovary si od emise slibují více než miliardu korun.

Pivovary Lobkowicz Group míří na pražskou burzu a stanou se tak první pivovarnickou společností na české burze. Před několika dny obdržely Pivovary Lobkowicz od regulátora schválený projekt a spouští tak plánovaný proces primární emise akcií (IPO). S akciemi by se mělo začít obchodovat ve středu 28. května. Pivovary si od emise slibují, že by mohly získat více než miliardu korun.

Peníze budou směřovat na rozvoj a akvizice

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Pivovary Lobkowicz míří na pražskou burzu.

Už dnes společnost spustila IPO v Rakousku. Celkově bude nabízeno 5,7 milionu akcií, přičemž 3,4 milionu bude pocházet od stávajících akcionářů a 2,3 milionu mají být nově vydané akcie. Nominální hodnota akcie bude 160 korun a maximální cena pro retailové investory je stanovena na 175 korun.

Výnos z IPO chce firma využít na rozvoj distribuční sítě, na ukončení existujících smluv gastronomických zařízení s jinými pivovary, aby došlo k uzavření smluv nových právě s Pivovary Lobkowicz, a na akvizice. Prostředky chtějí Pivovary Lobkowicz rovněž využít na růst exportu směrem na východ. Letos ani příští rok neplánuje firma vyplácet dividendu. V dalších letech by firma měla vyplácet 40 až 70 % z čistého zisku.

Do skupiny Pivovary Lobkowicz patří sedm pivovarů. Jedná se o Černou Horu, Protivín, Uherský Brod, Jihlavu, Rychtáře, Klášter a Vysoký Chlumec. Objemem produkce se Pivovary Lobkowicz řadí na páté místo v ČR a co se týče prodejů v tuzemsku, tak na čtvrté.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Práce s leady v digitálním prostředí

  •  
    Jaké online kanály používat pro získání leadu
  • Jakým způsobem pracovat s leady
  • Jak vyhodnocovat a optimalizovat efektivitu

Detailní informace o školení Práce s leady v digitálním prostředí »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+