Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Taxikáři jsou nepolepšitelní, půlka z nich v lednu porušila předpisy

Autor: 329515
Daniel Morávek

Taxikáři si svoji pověst v lednu nezlepšili. Česká obchodní inspekce opět odhalila při jejich kontrolách porušení právních předpisů. Nějakého prohřešku proti zákonům se dopustila přesná polovina z nich.

Počet nepoctivých taxikářů navzdory častým kontrolám neklesá. V lednu letošního roku podnikla Česká obchodní inspekce celkem 26 kontrol a při 13 z nich zjistila nějaké porušení právních předpisů. To znamená, že se prohřešila přesná polovina taxikářů. Nejčastějším pochybením se stalo neinformování spotřebitele o cenách, když řada taxikářů poskytuje pouze neúplné ceníky.

Mezi další provinění se zařadily klamavé obchodníky praktiky, kdy nebyla uvedena písemnou formou informace o poskytované službě „čekání“ a v kterých případech je tato služba účtována. Ve třech případech zjistila ČOI porušení zákona o silniční dopravě. Tyto případy předala inspekce příslušnému dopravnímu úřadu k přijetí opatření v rámci jejich pravomoci.

Nejvíce kontrol provedla ČOI v Praze a Středočeském kraji, kde ze 7 kontrolovaných taxikářů porušili zákon 3. Stejný počet prohřešků zaznamenali také v Jihomoravském a Zlínském kraji a také v Ústeckém a Libereckém kraji. Zde však byla inspekce 100% úspěšná, když při každé kontrole zjistila porušení nějakého právního předpisu.

Za sledované období bylo v rámci kontroly taxislužby uděleno 5 pokut v celkové výši 9000 Kč. V šesti případech bude s kontrolovanými subjekty zahájeno správní řízení a tři případy budou postoupeny příslušným dopravním úřadům, komentovala Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Našli jste v článku chybu?
9. 8. 2012 17:28
Adam (neregistrovaný)

Mám zkušenost z Německa, Čech i z centra Budapešti.

A musím říci, že směrem od německých hranic, přez nás na Východ, mám pocit, že poctivce v taxislužbě aby člověk pohledal.. Dvou až Třínásobné předražení není vyjímkou.

Čím to je, to už nechám na jiných, včetně státní správy a jejího zákonodárství , která podnikání v čechách nijak zvlášť neulehčuje.

D.

8. 9. 2010 0:20
J.Svoboda (neregistrovaný)
Jsem majitelem přepravní společnosti,to na úvod. Neustále poslouchám a čtu názory na taxikář,jací jsou špatní a jací jsou zloději. Zajisté mezi námi je řada lumpů, ale také poctivých lidí, kteří se snaží brát svoji práci vážně a jejich cílem je spokojený zákazník. Pojdme se na věc podívat z druhé strany,pohledu majitele dopravni firmy. Dovolím si poukázat na několik nešvarů. 1. Koncese troufám si říci,že 50% taxikářů nemá svojí koncesi a neplatí řádné odvody, ze strana státní správy žádný posti…