Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Rádio Impuls krade fotky, rozčiluje se autor serveru o vaření

Rádio Impuls publikuje na svém serveru cizí fotky bez svolení autorů. Rádio se tím dopouští porušování autorského zákona, který publikaci fotek bez souhlasu autora zakazuje. Impuls použil do svého článku o vaření fotku serveru Cuketka.cz, ze které uřezal značku serveru, aby nebylo vidět odkud pochází.

Na krádež upozornil sám autor serveru Cuketka.cz na svém mikroblogu Twitter.com/cu­ketka: Impuls krade – našel sem další kradené fotky na jejich webu. Nechci vědět, odkud berou ty ostatní, ohradil se autor serveru. Business server Podnikatel.cz se snažil získat vyjádření Rádia Impuls, které však na výzvu nereagovalo. Jediným výsledkem bylo stažení inkriminované fotky z článku. Server Podnikatel.cz ale stačil ještě v předstihu pořídit screenshoty, které porušení autorského zákona dokazují.

Originál fotografie serveru Cuketka.cz s copyright

Zdroj: Cuketka.cz

Ořezaná fotka na webu Rádia Impuls bez uvedení zdroje

Zdroj: Rádio Impuls

Našli jste v článku chybu?
26. 10. 2009 16:13
alias (neregistrovaný)
A když už jsme u toho, proč jsou fotky DNES u receptu http://www.impuls.cz/masove-kulicky-fondue/article.html?id=220811 shodné s: http://www.terno.cz/cesky/recepty-na-vareni/pokrmy-z-masa.html?recept=masove-kulicky-s-arasidovou-omackou ?? Jak si správně povšiml Zajoch...
26. 10. 2009 15:59
alias (neregistrovaný)
To je ale sprosté: "prý jde mu jen o medializaci jeho blogu". Jeho blog nemá potřebu se medializovat, je kvalitní a má návštěvníků habaděj. A proč má "největší rádio" praktiky pouličního zloděje? Proč to "půjčování" receptů nepřestalo ihned po první stížnosti? Tomuhle říkáte omluva... .styďte se! Doufám, že na Vás všichni postižení (protože to není jen pan Cuketka) vysoudí řádné odškodnění.