Hlavní navigace

Uspořádali jste raut pro své zákazníky? Zaplatíte to ze svého

Od výdajů na reklamu je nutné jednoznačně odlišit výdaje na reprezentaci.Zákon o daních z příjmů uvádí výdaje na reprezentaci v § 25. Výdaje na reprezntaci zahrnují především výdaje na pohoštění a občerstvení a dále dary s výjimkou reklamních a propagačních předmětů.

Pokud se tedy rozhodnete uspořádat oslavu či raut pro své zákazníky nebo pro zaměstnance, jedná se o výdaj na reprezentaci. Útrata za občerstvení při obchodním jednání je také výdajem na reprezentaci. Vše jsou výdaje daňově neuznatelné. Pokud se však rozhodnete uspořádat pro zaměstnance školení nebo výjezdní zasedání, pronájem salonku nebo konferenční místnosti jsou daňově uznatelné výdaje.

Při úhradě výdajů na reprezentaci plátcem DPH, není nárok na odpočet DPH na vstupu. Do výdajů daňově neúčinných pak započítáte cenu celkem včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?