Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Ředitelka ČOI končí, ministr Kocourek ji odvolal

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek dnes odvolal z funkce dosavadní ústřední ředitelku České obchodní inspekce (ČOI) Janu Příhodovou. Od pondělí ji dočasně nahradí Jan Štěpánek, ředitel inspektorátu ČOI Středočeského a Hl. m. Prahy. Ministr Martin Kocourek své rozhodnutí zdůvodnil tím, že ČOI je zmítána vnitřními a vnějšími spory a dokonce musí čelit soudním žalobám, což se negativně podepisuje na její kontrolní činnosti i na hospodaření.

Ústřední inspektorát vedle toho dlouhodobě neplnil správní lhůty, panují pochybnosti o zadávání zakázek a množí se stížnosti na jeho vedení. Nebyl jsem také spokojen s komunikací dosavadní ředitelky jak s veřejností, tak s MPO jako řídícím orgánem, doplnil Martin Kocourek.

Našli jste v článku chybu?
6. 11. 2010 17:31
dubanova (neregistrovaný)
je snad toto :" Ministr Martin Kocourek své rozhodnutí zdůvodnil tím, že ČOI je zmítána vnitřními a vnějšími spory"! - konkrétní důvod - k hodinové výpovědi, připomíná mě to, až mě z toho mrazí - spíše - nežli kvalifikovaný důvod výpovědi -- komunistickou čistku, a návrat totalitních praktik. Pan ministr paní ředitelku vyhodil "na hodinu" (jako nádeníka) a ještě bezdůvodně, protože právě tuto židli potřeboval pro nějakého svého poslušného kamaráda, a ještě paní ředitelku &q…