Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

RegioJet tvrdě proti ČD, chce zrušit dotované vlaky

Ve vyostřenou válku se rozhořel boj mezi společnostmi RegioJet a České dráhy. Žluté vlaky Radima Jančury požadují, aby ministr dopravy zrušil dotace pro vlaky na trase, kde soupeří o zákazníky společně s Českými drahami. Jenže ty na rozdíl od RegioJetu dostávají od státu na provoz vlaků dotace, díky čemuž si mohly nedávno dovolit snížení základního jízdného ihned potom, co se na kolejích rozjely žluté vlaky. RegioJet se proto sešel s ministrem dopravy, aby rozhodl, zda jsou takové dotace nutné.

„Základní otázkou jednání zástupců RegioJet s ministrem dopravy bylo, zda je ministerstvo jako dobrý hospodář schopno přijmout rychlé rozhodnutí o tom, že přestane dotovat provoz vlaků ČD na trasách, na kterých jsou jiní dopravci připraveni jezdit bez dotací,“ komentoval schůzku Aleš Ondrůj, mluvčí společnosti RegioJet. Podle něj však z jednání žádný výstup nevzešel. Na konci jednání zazněl neurčitý příslib uskutečnění diskuse formou kulatého stolu za účasti dalších dopravců na téma provozování dálkových vlaků v ČR, doplnil Ondrůj.

Našli jste v článku chybu?
16. 10. 2011 11:49
Když nepochodil u ministra dopravy, měl by jít následně za ministrem financí. Ministr financí by měl dát ministru dopravy přes prsty, protože rozhazuje peníze tam, kde to není potřeba. Navíc to snad není ani měsíc, kdy si ministr dopravy vydupal další peníze navíc z rozpočtu. A to je hodlá použít na tohle? Místo toho aby se spravili díry na silnicích. Doufám, že ministr financí, nebo antimonopolní úřad v tomto brzy zasáhne.
12. 10. 2011 14:49
Michal (neregistrovaný)
Na jednu stranu neustále slyšíme, jak se vládě nedostává peněz, ale když může ušetřit, tak se k tomu staví takhle neurčitě. Předpokládám, že oficiálním záměrem dotace bylo levnější jízdné pro cestující. Když už tento důvod není aktuální, mělo by se reagovat okamžitě. Jinak to je jen další pokřivování trhu státem -- nejen v dopravě obecně (jak to bylo dosud), ale už i na samotné železnici.