Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Registrační pokladny střídá online registrace tržeb živnostníků

Autor: 258398
Redakce

Efektivitu výběru daní by mohla namísto plánovaných registračních pokladen zajistit online registrace tržeb živnostníků. Nejdříve v roce 2016.

Online registrace tržeb by měla fungovat jako počítačové rozhraní, které umožní reportovat o tržbách jednotlivých podnikatelů. Nahradit by měla původně plánované registrační pokladny, jejichž pořízení je příliš nákladné. Ministerstvo financí se tak nechalo inspirovat v Chorvatsku, kde se podobný systém pro kontrolu příjmů a plateb daní podnikatel osvědčil.

Čtěte také: Už jste ve firmě upravili společenské smlouvy dle zákona? Čas na změnu se krátí


Autor: 258398

Podle slov náměstkyně ministra financí Simony Hornochové by online registrace tržeb mohla fungovat od roku 2016. V tuto chvíli se pracuje na přípravě tendru na dodání potřebného softwaru. Jeho nákup chce ministerstvo financí pokrýt z peněz z Evropské unie.

Čtěte také: Začínají se posílat složenky k dani z nemovitostí. Čtěte, dokdy a jak daň platit

Výnosy z efektivnějšího výběru daní budou podle odhadů ministerstva činit jednotky až deset miliard korun. S takovým navýšením příjmů by byl úřad spokojený, hodnotí Hornochová.

Našli jste v článku chybu?
23. 8. 2014 15:21
Paulina (neregistrovaný)

...okrádá vlastní rodinu, že? Jenže ono to není tak jednoduché, protože těmahle všema "prodejema bez dokladu, ap." obíráme i jeden druhého. Potom si ale nemůžeme stěžovat, že politici obírají stát, když děláme to samé.

Ale na praktičtější notu - našla jsem tenhle článek a tam je něco málo více o fungování. http://edmutilitas.cz/povinna-elektronicka-registrace-trzeb-v-ceske-republice-od-roku-2017/#.U_iT9lbYvyE

Ačkoli jsou to samozřejmě zatím jen dohady...

1. 5. 2014 13:22
M (neregistrovaný)

no a dál? nějaké informace o tom, jak to funguje? To budou mít trhovci na stánku noťas a tam budou zadávat každej prodanej ručník, hrnec nebo podprsenku? článek o ničem. Navíc je to ve stádiu úvah.