Hlavní navigace

Polovina manažerů si svůj plat nezaslouží (NÁZOR)

 Autor: 329515
Tomáš Richter 27. 9. 2011

Víte, v čem jsou špatní čeští manažeři? Polovina z nich neumí vést své lidi. Jejich firmy proto vydělají až o třetinu méně a majitelům to je zřejmě jedno.

Původně jsem chtěl napsat o tom, jak se nemá podnikat na internetu. Ale naštěstí jsem se trochu zpozdil s odevzdáním textu. Díky tomu můžu napsat něco jiného. V Hospodářských novinách mi totiž padl do oka rozhovor s ředitelem společnosti HayGroup, který tvrdí, že polovina lidí – přesně 48 procent – v Česku pracuje v demotivovaném týmu. Můžou za to šéfové těch týmů. Je to výsledek pětiletého průzkumu, který jeho firma prováděla ve střední Evropě.

Není skutečnost ještě horší?

Docela maso, chtělo by se říct. Ale vzápětí ve mně začal hlodat červ pochybnosti: to je hloupost, kdoví, jak k těm číslům přišli. Přeci nejsou čeští manažeři tak pitomí, aby jich hned polovina sama otravovala podřízené natolik, že budou hůř pracovat, říkal jsem si. Přečetl jsem si rozhovor v novinách ještě jednou, chvíli pátral na internetu a pochyby zmizely. Studie té společnosti je celkem jistě pravdivá a vznikla na základě opravdových údajů. Brrr!

Začal jsem tedy přemýšlet, jestli sám znám někoho, kdo do té skupiny špatně řídících manažerů patří. První reakce byla zcela odmítavá. Nikoho takového přece neznám. Nebo že by přece jen? Možná tenhle, ten asi ano. Vlastně i tenhle se chová k podřízeným docela jako gubernátor. To mi připomíná, ještě Frantu, ten to taky s lidmi moc neumí. A najednou mě přepadly další pochyby: je ten výzkum pravda, nebo je to ve skutečnosti ještě horší?

Z výzkumů HayGroup vyplývá, že tuzemští manažeři používají především dva způsoby řízení. Jenže existují ještě minimálně čtyři další. Aby toho nebylo málo, zhruba polovina českých manažerů neumí lidem dát vizi. Tedy vizi ve smyslu příruček ještě asi ano, ale nedokážou svým lidem vysvětlit cíle firmy, ani to jak jich chtějí dosáhnout.

Polovina českých manažerů zkrátka není způsobilá vést dobře podřízené. To znamená, že polovina firem v našich zemích nemá příliš dobré vedení. O pár řádek výš jsem pochyboval, zda skutečnost není ještě horší, než výsledky průzkumu. Nyní už si říkám, že i ta popsaná skutečnost je dost strašná. Navíc jen 20 procent manažerů dokáže, podle průzkumu, své lidi dobře motivovat. Jenže je tady ještě něco horšího.

Majitele by měly zajímat názory „lidí dole“

Neexistuje totiž žádná studie o tom, zda majitele firem vůbec zajímá, jestli jejich manažeři jsou lidé na svém místě. (Tedy ono je to zajímá, ale dokud je firma v černých číslech, tak jde o zájem celkem minimální. Pak už zase bývá pozdě.) Neexistuje ani studie o tom, jestli majitelé a nejvyšší ředitelé dokážou poznat manažera, který nemá potřebné vůdčí schopnosti. Protože takový člověk snižuje výkon jejich firmy. A tohle už zase výzkumníci dali dohromady. Firmy a jejich části, které mají demotivovaný personál, mají až o třetinu nižší finanční výkon.

Takže možná zmiňovaná studie přece jen nabízí cestu ke zlepšení. Každý majitel, akcionář i generální ředitel by měl chtít, aby jeho firma vydělávala o třetinu víc. Pokud toho chtějí dosáhnout, musí se průběžně zajímat i o názory „lidí dole“. Jen když je budou znát, mají šanci přijít na to, zda jejich manažeři dělají svou práci dobře.

Tomáš Richter, generální ředitel společnosti Internet Retail (zahrnuje několik internetových obchodů, například Kasa.cz, Obchodní dům.cz, Hej.sk)

Našli jste v článku chybu?

4. 10. 2011 9:04

Jarda (neregistrovaný)
obavam se, ze skutecnost je jeste daleko horsi. Za svoji 20 letou praxi v korporacich jsem potkal cca 3 manazery, kteri opravdu dokazali vest lidi, a 2 reditele, kteri meli vizi kterou dokazali i dlouhodobe prosazovat. Ti ostatni jsou spise ucetni, nejak udrzujici jiz drive nastoleny kurz. Diky konjukture to prilis nevadilo, firmy vydelavaly tak jako tak ale malokdo z nich je schopen firmu ridit i v dobach krize. To holt bez hluboke znalosti byznysu firmy, trhu, zakazniku a zaroven notne davky c…

26. 4. 2012 13:28

kecálek (neregistrovaný)

Souhlasím, tento článek nemá kvalitu. A případné nástiny zde zmiňované by bylo velmi zajímavé konzultovat se zaměstnanci pisatele.. Věřím, že bysme se divili jaká je spokojennost a motivovanost.. Tak co dámy a pánové?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Levný tarif pro Brno nebude. Radní: je to kartel

Levný tarif pro Brno nebude. Radní: je to kartel

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Měšec.cz: 6 změn v novele občanského zákoníku

6 změn v novele občanského zákoníku

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

DigiZone.cz: Sat novinky: Fransat UHD Demo

Sat novinky: Fransat UHD Demo

Podnikatel.cz: Informovat o EET musí i e-shopy, nebo zaplatí

Informovat o EET musí i e-shopy, nebo zaplatí

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Vitalia.cz: Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Vitalia.cz: Říká amoleta - a myslí palačinka

Říká amoleta - a myslí palačinka

120na80.cz: Jak oddálit Alzheimera?

Jak oddálit Alzheimera?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu