Hlavní navigace

Rohlík.cz má zpožděné dodávky. Roste rychleji, než plánoval

Michael Hovorka

Stovky opožděných či zrušených objednávek musel v minulém týdnu řešit online supermarket Rohlík.cz. Jeho zakladatel Tomáš Čupr poslal omluvný email.

E-mail z pera samotného zakladatele byl poměrně dlouhý. Měl přes 4000 znaků. Tomáš Čupr se v něm snažil svým zákazníkům vysvětlit, proč dodávky nejedou, jak by měly.

Za vše může příliš rychlý růst firmy. Při takovém růstu musíme každých šest měsíců vymyslet kompletně nové řešení, jak nákupy připravovat a vozit. Bez růstu budeme také vždy extrémně drazí. Malý prodejce = drahý prodejce. Chceme tu být pro všechny, napsal úvodem svého e-mailu Tomáš Čupr

Udělali jsme velkou chybu, přiznal Čupr

Ten se snažil zákazníkům vysvětlit, proč stovky objednávek měly zpoždění a část z nich byla i zrušena. Za vším stojí nasazování nového systému, který Rohlík.cz uvedl v život za pochodu. To se však nevyplatilo, spousta zákazníků musela na svůj nákup čekat déle, než byl dohodnutý čas. 

Rohlík.cz však kompenzoval zpoždění připsanými kredity, které lze použít na nový nákup, pokud zákazník nebyl se svojí dodávkou spokojen. 

Zpožděné dodávky budou zřejmě až do konce září

Na zpožděné dodávky v průměrné době kolem 30 minut si budou muset zákazníci zvyknout až do konce září. Tou dobou by měl být již systém kombinující logistiku i sklad vyladěný. 

Rohlík.cz je zatím nejrychleji rostoucí firmou v segmentu online supermarketů. Konkurují mu ještě portály Košík.cz a Kolonial.cz včetně prodeje potravin a rozvozu potravin supermarketu Tesco, který v Česku rozváží potraviny nejdéle. 

Fotogalerie: Jak se Rohlík.cz stěhoval do nového skladu

Našli jste v článku chybu?
20. 9. 2016 11:19
Milan (neregistrovaný)

Dobry den, ja jsem bohuzel jeden z postizenych. Ale palce jim za ten amaterismus nedrzim. Ja u nich delal prvni objednavku vubec v patek 16.9., vse vypadalo v pohode vcetne patby kartou, vse fungovalo.

Sranda ovsem nastala za 10 hodin, kdy mi 5 minut pred casem dodani nakupu prislal SMS, ze se omlouvaji, ale maji problem s prechodem na novy system a tak mi celou objednavku RUSI (ne ze buze zpozdena, nebo presunuta na dalsi den, ale zrusena). A za dalsich 15 minut mi dosla SMS, pro zmenu z banky…

29. 9. 2016 13:57

Dokud tam ti řidiči jsou, je to pro mne neakceptovatelná služba. Založená na jejich otrocké práci. Až to půjde bez nich, pak ano.