Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Rozhodnuto. Důchodový věk se zvyšuje neomezeně

Poslanci se při včerejším hlasování nepřiklonili k pozměňovacímu návrhu k tzv. Malé důchodové reformě. Dle tohoto návrhu měl být zaveden strop zvyšování důchodového věku. Měl se zastavit na 67 letech. Novela zákona čeká na podpis prezidenta.

Důvodem neomezeného zvyšování důchodového věku jsou samozřejmě demografické změny. Novela vychází ze zvyšujícího se průměrného věku dožití. S prodlužujícím se věkem se bude prodlužovat i průměrná doba pobírání důchodu. A to by výrazně ohrozilo stabilitu důchodového systému. Důchod u mužů se bude zvyšovat současným tempem, tj. o 2 měsíce ročně. Tempo zvyšování důchodového věku u žen se výrazně zrychlí. Od ročníku narození 1956 na 6 měsíců (ze současných 4 měsíců). Jde o sjednocení důchodového věku pro muže i ženy. K tomu by mělo dojít v roce 2041 pro osoby narozené v roce 1975. Čtěte více: Kdy se zastaví prodlužování věku odchodu do důchodu?

Našli jste v článku chybu?
23. 6. 2011 8:42
tabby (neregistrovaný)
Ano - ČR. Pokud nám budou vládnout bandy gaunerů, jak tomu od revoluce je, bude tady možné opravdu všechno!!!! Miliardy peněz, které dovolili rozkrást a rozkradli ze státní kasy se teď nestydatě a lstivě snaží získat od řadových občanů. Této vrcholné a neuvěřitelné sprosťárně dali vznešený název : "úsporné balíčky". Už se těším na další revoluci - ta musí přijít i kdyby nechtěla, ale sametová rozhodně nebude!
22. 6. 2011 9:59
Martin (neregistrovaný)
Už nikdy nepošleme svoje děti na prázdniny k babičce....protože ta bude v práci a bude makat...!!! co je to ku*va za systém...žeby ČR?