Ušetřete
Už jen dní zbývá na podání přiznání k dani z příjmů. Poradíme vám, jak na to!

Rozpočet na rok 2013 vláda zatím neschválila, ale omezila prodej alkoholu

Vláda dnes přednostně řešila pančovaný alkohol. Rozpočet na příští rok zatím neschválila.

reklama

Vláda dnes na svém zasedání podle premiéra Petra Nečase prioritně projednávala agendu související s otravami pančovaným alkoholem. Ministr zdravotnictví Leoš Heger dnes také vyhlásil zákaz prodeje alkoholu nad 30 objemových procent ve stáncích a jiných mobilních provozovnách, který vláda přijala jako mimořádné opatření – za porušení zákazu hrozí pokuty, zavření provozovny a může být kvalifikováno i jako trestný čin. Pokud to bude nezbytné, zasedne vláda i mimořádně, řekl premiér na brífinku po jednání vlády. Podle Hegera je vláda připravena v případě potřeby zákaz rozšířit na další typ provozoven.

Čtěte také: Výrobci lihovin: Za rozmachem pančovaného alkoholu stojí i vysoké daně

Rozpočet do konce září

Na programu jednání vlády byl mimo jiné i zákon o státním rozpočtu na rok 2013 a související rozpočty státních fondů – Státního fondu dopravní infrastruktury a Státního fondu rozvoje bydlení. Projednávání ale vláda přerušila a posunula na další jednání. Návrh rozpočtu však schválí do konce září a jakékoliv případné změny předloženého dokumentu budou podle Nečase maximálně kosmetické. I když v rozpočtu chybí například dostatečné prostředky na kofinancování projektů z evropských fondů – v případě nutnosti to však bude podle Nečase možné řešit v průběhu roku.

Dan_nemovitost_tip

       

Dalšími body jednání vlády byly strategické dokumenty – Státní energetická koncepce ČR, Surovinová politika ČR a Státní politika životního prostředí 2012 – 2020. Vláda dnes sice začala tyto dokumenty projednávat, ale jednání také nedokončila, neboť mají podle Nečase delší časový dopad a jsou předmětem širší diskuse.

Foto: www.isifa.com

Podnikatel.cz: Square Favicon Logo

Potřebujete poradit, nebo chcete upřesňující informace? Napište nám do naší redakční poradny. Zaslat nový dotaz

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

UX design guru v Praze - nezmeškejte jedinečný workshop

  •  
    Know how od světového UX experta
  • Trendy mobilního designu
  • Případové studie persusasion designu

Více o workshopu Mobile Persuasion UX designu

       
1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 12. 9. 2012 19:11

Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví. Pro řešení aktuálních problémů doporučujeme využít naše poradna.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+