Hlavní navigace

Rožšíření mýta postihne hlavně místní živnostníky

Dopravci připravují kvůli plánovanému rozšíření mýta protesty, jelikož považují navrhované změny za neekonomické a neefektivní. Jednou ze zvažovaných forem protestu je i zablokování silnic, na dnešní tiskové konferenci to uvedlo sdružení autodopravců Česmad Bohemia.

Voláme po tom, aby stát předložil seriózní studie proveditelnosti, efektivnosti a nákladovosti systému, aby to mohla posoudit odborná veřejnost. To se nyní neděje, komentoval šéf sdružení Vladimír Starosta. Podle jeho slov by zavedení mýta na silnicích nižší třídy pocítili především menší podnikatelé a živnostníci.

O konkrétní podobě a podmínkách protestu se rozhodne na začátku června, kdy má sdružení Česmad valnou hromadu.

Našli jste v článku chybu?
23. 5. 2011 18:50
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Jela jsem dnes z Liběšic do Roudnice. Mezi Polepy a Vědomicemi jsem na několika místech zastavovala, abych zjistila, jestli je hlubší ta díra vpravo nebo ta vlevo. Tankodrom je proti téhle silnici taneční parket. Kolik se tam bude platit mýtného?
23. 5. 2011 18:29
neutral (neregistrovaný)
ty jsi myslitel. a kdo bude rozvážet zboží? chodíš nakupovat? kolik ti je? deset? odbory (pokud fungují) jsou pojistkou před ekonomickou anarchií. v každé západní zemi jsou odbory. včetně usa. kdyby nebyly odbory, časem by pracovaly i děti. politici a "podnikavci" by přelili všechny prostředky na své konta. uneseš krach veřejných financí? jo, dokud tě nějaký zoufalý chudák nebodne v průjezdu. no možná po tom toužíš. budiž ti přáno.