Senát jedná o novém živnostenském zákonu

Senát dnes zahajuje svoji 12. schůzi. Jednat bude mimo jiné o novele živnostenského zákona, která by měla usnadnit především vstup do podnikání. A to jak tím, že zavádí jedinou volnou živnost, tak redukcí informačních povinností podnikatele vůči živnostenským úřadům nebo zkrácením praxe u některých živností, kde je praxe nutná pro vydání živnostenského oprávnění.

Na pořadu schůze je také novela zákoníku práce, kterou předložil senátor Tomáš Julínek. Týká se úpravy pracovní doby pracovníků ve zdravotnictví. Ti by měli mít možnost pracovat týdně až 56 hodin, včetně práce přes čas. Tedy nad rámec zákonem stanovené běžné týdenní pracovní doby.

Dalším pro podnikatele zajímavým bodem je návrh zákona o přeměnách obchodních společností a družstev. Zákon by měl být jedním z pilířů nového obchodního zákoníku.

Senátoři a senátorky mají celkem projednávat 44. bodů. Schůze senátu bude pokračovat v dalších dnech. Business server Podnikatel.cz bude projednávání především živnostenského zákona nadále sledovat.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Jak vytvořit rychle jednoduchý web

  •  
    Jak mít na Internetu blog.
  • Jak si založit web na Wordpressu.
  • Jak pokračovat v jeho provozování.

Detailní informace o školení Jak vytvořit rychle jednoduchý web »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+