Senát plán schválil. Nyní je to na Sněmovně

Senátoři při svém hlasování schválili záchranný plán pro americký finanční sektor. Nyní se čeká na reakci Sněmovny reprezentantů, která o něm bude v pátek znovu hlasovat.

Po pondělním neúspěchu, přijal americký Senát návrh na ozdravení americké ekonomiky. Sněmovna reprezentantů, která plán už jednou potopila o něm bude znovu hlasovat v pátek. Návrh prošel několika změnami, aby byl přijatelnější zejména pro republikány, mezi nimiž bylo nejvíce poslanců proti. Úpravy přinesly větší ochranu bankovních vkladů a zvýšení limitu na částku garantovanou Federální společností pro pojištění vkladů na 250 tisíc dolarů z původních 100 tisíc. Někteří senátoři si přáli k plánu připojit také prodloužení daňových úlev pro firmy.

Ani po zahrnutí nových úprav však ještě není vyhráno, neboť se mezi zákonodárci stále najdou i ti, kteří s tak velkou finanční injekcí nesouhlasí a připadá jim, že vláda zbytečně moc zasahuje do fungování soukromých trhů. Prezident Bush naopak senátory za jejich schválení pochválil a věří, že napodruhé se tak stane i ve Sněmovně. Návrh podporují i oba prezidentští kandidáti John McCain a Barack Obama. Čtěte více: Finanční trhy v šoku. Americká Sněmovna zamítla záchranný plán

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Jak vytvořit rychle jednoduchý web

  •  
    Jak mít na Internetu blog.
  • Jak si založit web na Wordpressu.
  • Jak pokračovat v jeho provozování.

Detailní informace o školení Jak vytvořit rychle jednoduchý web »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+