Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Seznam.cz upravil mobilní verzi Mapy.cz

Seznam.cz upravil mobilní verzi služby Mapy.cz. Především její ovládání. Speciální úpravy se dočkaly hlavně touch verze služby. Největší změny se týkají uživatelů s telefony s operačním systémem iOS a Android. Kromě klasického hledacího okna jim služba nově nabídne body zájmu v jejich aktuálním okolí. Mohou tedy využít podobnou funkcionalitu, kterou již znají z mobilní aplikace Mapy.cz.

Další změna spočívá v ovládání. Majitelé dotykových telefonů mohou klasicky mapu posouvat a ovládat dotykem po mapě. Není nutné použití speciálních buttonků umístěných pod mapou. To se však týká jen Seznamem podporovaných operačních systémů, tedy dotykových telefonů s iOS a Android operačním systémem.

Poslední změna se týká samotných map. Výraznou úpravou totiž prošly mapové podklady. Aktuálně je tedy možné v telefonu otevřít zvlášť otevřít turistickou, cyklistickou a nově historickou mapu. Jestliže uživatele zajímá, jak určité místo vypadalo před 50 lety, zjistí to nyní i ze svého telefonu.

V červenci letošního roku spustil aktualizaci svých Google Maps pro Android také Google.cz. Nová verze umožnila stáhnout mapy do zařízení. Telefon nepotřebuje pro práci s nimi datové připojení. Google Mapy mohou off-line data používat pro itinerářovou navigaci i pro turn-by-turn navigaci. V některých městech funguje i navigace v MHD. Telefon najde trasu a upozorní uživatele, kdy má vystoupit.

 
Našli jste v článku chybu?
27. 8. 2011 13:57
Pokud byla myšlena webová verze mělo to být lépe napsáno, formulace: "Speciální úpravy se dočkaly hlavně touch verze služby. Největší změny se týkají uživatelů s teklefony s operačním systémem iOS a Android." vyvolává dojem, že se jedná o aplikaci pro Android (a iPhone).
27. 8. 2011 12:57
Dobrý den, o šotka se skutečně nejedná. Seznam.cz upravil mobilní verzi služby Mapy.cz. Dagmar Kučerová