Hlavní navigace

Seznam vloni utržil přes 2,6 miliardy korun. Chystá novinky, stejně tak Google

 Autor: 258398
Redakce

Seznam.cz od loňska vyrostl téměř o 20 % a utržil přes 2,5 miliardy korun. Pro letošek plánuje další inovace. Stejně tak Google stále pracuje na novinkách.

Seznam.cz dnes oznámil své finanční výsledky za rok 2011. Vloni meziročně rostl o 19 procent. Na reklamách totiž utržil 2,681 miliardy korun a se svým ročním provozním ziskem překonal hranici jedné miliardy korun. Nejrychleji přitom vyhledávači rostly tržby ze služby Seznam TIP, která upozorňuje na akce či služby a zároveň umožňuje je za zvýhodněnou cenu nakoupit. Nejvýdělečnější je pro firmu reklamní PPC systém Sklik.

Sklik dodá 30 % příjmů, firemní katalog 20 % obratu

Podnikání společnosti Seznam.cz je založeno na čtyřech základních pilířích: vyhledávání včetně reklamního systému Sklik, službě Firmy.cz, reklamou na obsahových (Novinky.cz, Super.cz atd.) a oborových službách (Sreality.cz, Sauto.cz atd.). Zatímco dříve tvořila každá z nich zhruba čtvrtinu, nyní se poměr posouvá. Sklik už tvoří 30 % našich příjmů, říká Pavel Zima, generální ředitel společnosti Seznam.cz. Tržby ze zápisů ve firemním katalogu se na celkovém obratu společnosti podílejí asi 20 %.

Inovace i personální expanze

Rostoucí zisky se podle zástupců Seznamu projevují v investicích do rozvoje samotné firmy, služeb a inovací. Nejvíce pozornosti letos soustředíme na nový Seznam.cz Email, prozrazuje Pavel Zima. Od začátku roku již Seznam.cz představil novou podobu služby Sport.cz, nové a jednodušší počasí a také novou internetovou hudební televizi Mixér.cz. Na začátku prázdnin pak vyjde s novými turistickými mapami s plánovačem cest na serveru Mapy.cz.

Okolností, která poukazuje na růst, je u Seznamu i personální expanze. V loňském roce počet zaměstnanců vzrostl oproti roku 2010 o deset procent. Od začátku roku 2012 nás už je zase o 66 více než na konci roku 2011. A máme v plánu ještě další lidi do konce roku přijmout, komentuje plány v oblasti lidských zdrojů Michal Feix, výkonný ředitel společnosti Seznam.cz.

Co pro letošek přichystala konkurence?

Server Podnikatel.cz zjistil, jaké novinky pro uživatele na letošek přichystal nebo chystá největší konkurent Seznamu na českém trhu, vyhledávač Google. Podle informací z Googlu představil vyhledávač už v první polovině roku 2012 řadu inovativních řešení. Ta se týkala např. platformy Google+, v rámci které jsme postupně uvedli funkce Vysílaná setkání (Hangouts On Air) pro živé veřejné přenosy nebo Google+ Místa pro lepší vyhledávání zajímavých míst a jejich sdílení s přáteli na internetu. Nabízíme způsob, jak propojit uživatele Google+ s lokálními firmami a organizacemi z celého světa. Na této platformě tak průběžně dochází ke sjednocování a propojování dalších služeb, což bude klíčové i pro druhou polovinu roku, vysvětluje Google. Letos v dubnu Google uvedl cloudovou službu Disk Google. S kapacitou 5GB získali uživatelé možnost zdarma nahrávat a také přistupovat z jednoho místa ke všem svým souborům, včetně fotografií, videí, PDF formátům  nebo spravovat nové dokumenty, komentuje to firma. Novinky jsou také v Map Google – jedná se například o offline mapy pro telefony s OS Android, 3D modely měst a novou technologii pro focení přírodních terénů pod názvem Street View Trekker.

Čtěte také: Google potlačuje weby bez originálního obsahu a nacpané reklamou

Kromě map a Google+ plánujeme inovovat i naše vyhledávání, mobilní služby nebo prohlížeč Chrome. Koncem června proběhne nejvýznamnější vývojářská konference Googlu – Google I/O – v rámci které budou představeny zcela nové technologie, prozrazuje serveru Podnikatel.cz Google své nejbližší plány.

 Foto: www.isifa.com

Našli jste v článku chybu?
Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Podnikatelům dorazí varování od BSA

Podnikatelům dorazí varování od BSA

Vitalia.cz: Formičky naší babičky: Jak se zbavit rzi

Formičky naší babičky: Jak se zbavit rzi

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Típněte to! Kde všude si už nezakouříte?

Típněte to! Kde všude si už nezakouříte?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

DigiZone.cz: „Black Friday 2016“: závěrečné zhodnocení

„Black Friday 2016“: závěrečné zhodnocení

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Měšec.cz: 6 změn v novele občanského zákoníku

6 změn v novele občanského zákoníku