Skláři odvolali demonstraci. Vláda splnila jejich požadavky

Odborový svaz zaměstnanců průmyslu skla a porcelánu dnes v návaznosti na schválení novely insolvenčního zákona a pomoci pro skláře odvolal demonstraci plánovanou na 30. března. Vláda před několika dny podpořila mimořádnou dotaci 30 milionů korun pro skláře, kteří zůstali několik měsíců bez mzdy. Demonstrace se měla konat před úřadem vlády a byla by již třetí v pořadí. Čtěte více: Demonstrace – účinný nástroj, či pouze zbytečný počin?

Dotaci by mezi postižené pracovníky firem Bohemia Crystalex Trading a Porcela Plus měly rozdělit odbory. Na pravidlech rozdělování se musí ještě odboroví předáci domluvit s ministerstvem financí. Všichni zúčastnění doufají, že dohoda se uskuteční co nejdříve, peníze by pak mohly směřovat do jednoho měsíce ke sklářům.

Samotná sklářská odborová organizace rozdělila od září loňského roku mezi zaměstnance zkrachovalých firem přes 5 milionů korun. Tyto prostředky však směřovaly pouze k členů odborů. Současná státní podpora je určena všem, ať už odborářům, či „obyčejným“ zaměstnancům.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+