Skupina J&T zdvojnásobila svůj zisk

Česko-slovenská finanční skupina J&T vykázala za rok 2008 čistý zisk ve výši 106,03 milionu eur. To je více než dvojnásobek toho, co skupina vydělala v roce 2007, kdy dosáhla zisku 50,13 milionu eur. ČTK o tom dnes informoval mluvčí J&T Maroš Sýkora.

Uplynulý rok rozhodně nebyl lehký. Celosvětová krize naplno dolehla na trhy, na kterých působíme. Schopnost skupiny růst i v době, kdy padli globální hráči, považuji za důkaz její vnitřní síly a potvrzení pevnosti pilířů, na kterých ji uplynulých 15 let budujeme, uvedl prezident skupiny Jozef Tkáč.

Ke zvýšení zisku pomohlo i vyčlenění nefinančních společností do samostatných holdingů, které skupina iniciovala na konci roku 2008. Jejich definitivní vyřazení v průběhu roku 2009 způsobí, že podíl konsolidovaného vlastního kapitálu převýší na celkových konsolidovaných aktivech skupiny hodnotu 20%. Tím by se měla posílit i likvidita skupina.

Ještě na počátku roku se přitom spekulovalo o možných problémech skupiny J&T , když se rozhodla prodat část svého majetku v průmyslu a energetice skupině PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner. Čtěte více: Vězí za spojením titánů finanční problémy skupiny J&T?

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+