Sněmovna odklepla nový systém pojištění vkladů

Novela zákona o bankách prošla sněmovnou. Zavádí novinky týkající se fungování Fondu pojištění vkladů. Díky tomu se navýší limity pojištění bankovních vkladů a zkrácení lhůty pro zahájení výplaty náhrad pojištěných vkladů. Novela byla předložena v souladu s Evropskou směrnicí, která by měla začít platit nejpozději k 1. 1. 2011.

Novelizované znění Zákona o bankách přináší do tuzemského systému pojištění vkladů celou řadu změn. Jednou znejdůležitějších novinek je navýšení limitů pojištění bankovních vkladů ze současných 50 000 eur na 100 tisíc eur a výrazné zkrácení lhůty pro zahájení výplaty náhrad pojištěných vkladů ze 3 měsíců na 20 pracovních dnů.

Fond pojištění vkladů a bankovní instituce se intenzivně připravují na změny ve výplatách náhrad vkladů. Novela zákona však pro nás představuje zásadní dokument, který konkretizuje celou řadu otázek souvisejících s přechodem na nový systém výplat a bez jehož schválení není vůbec možné samotný systém spustit, komentoval rozhodnutí poslanců Josef Tauber, předseda správní rady Fondu pojištění vkladů. Novela nyní putuje do senátu a poté k podpisu prezidenta.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 3. 2010 21:38

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+