Plyn zlevní. Firmám by to mohlo pomoci

Plynárenské společnosti se rozhodly zlevnit ceny plynu. Lidé a firmy od dubna zaplatí v průměru o dvě až tři a půl procenta méně, přesná výše se bude odvíjet od konkrétního dodavatele. Podnikatelé tento krok vítají a slibují si od něj, že jim pomůže zvýšit konkurenceschop­nost. Čtěte seriál Ekonomická recese.

Jakékoliv snížení cen je pro firmy dobré, obzvlášť nyní v době hospodářské recese, kdy se snaží maximálně šetřit na svých výdajích. Snižování cen energií považujeme za jeden z významných kroků vedoucí ke zvýšení konkurenceschop­nosti tuzemských firem a doufáme, že tento trend bude pokračovat i v následujících měsících, komentoval avizované snížení cen plynu prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Jako první dnes oznámila zlevnění firma E.ON, která dopoledne avizovala snížení cen o 2 %. Posléze se přidala společnost RWE Transgas s 3 % a jako poslední se svou nabídkou přišla Pražská plynárenská. Ta se rozhodla zlevnit až o 3,5 %. Výše poklesu se bude odvíjet od krajů, kde firmy působí. Čtěte více: Krize snad vyřešena. Co by se ale dělo, kdyby ČR došel plyn?

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Google Analytics

  •  
    Jak vyhodnocovat úspěšnost reklamních kampaní.
  • Jak ovládat Google Analytics a najít co potřebuji.
  • Jak měřit hodnotu objednávek z webu.

Detailní informace o školení Google Analytics »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+