SOCR ČR: Zákazníci ušetřili při nákupu potravin skoro miliardu korun

Obchodníci popírají, že by nereagovali na pokles cen surovin. Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) došlo u obchodníků v prvním pololetí roku 2009 ke snížení spotřebitelských cen u asi 20 000 položek potravinářské­ho zboží.

Z šetření jednoznačně vyplynulo, že členové SOCR ČR průběžně reagují na pokles cen zemědělských výrobců i zpracovatelů zemědělské produkce a na dopady ekonomické krize. Často výrazná zlevnění potravinářských výrobků proběhla především s ohledem na zájem našich zákazníků a na úkor zisku maloobchodního trhu v ČR. Ten se u většiny obchodníků pohybuje kolem nuly, komentuje výsledky šetření prezident SOCR ČR Zdeněk Juračka.

SOCR ČR dále tvrdí, že zákazníci díky slevám ušetřily při nákupu potravin takřka miliardu korun. Z šetření Evropské Komise, které se zaměřilo na ceny mlékárenských výrobků, též vyplynulo, že jenom v pěti zemích EU mlékárenské ceny poklesly. Největší propad cen byl zaznamenán právě v Česku. Čtěte také: Svaz obchodu obvinil Potravinářskou komoru z šíření poplašné zprávy.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení PPC reklamy pro pokročilé

  •  
    Důležité principy fungování PPC reklamy
  • Optimalizační postupy běžících kampaní
  • Práce s aplikací AdWords editor

Detailní informace o školení PPC reklamy pro pokročilé »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+