Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

SOLUS eviduje 30 miliard dluhů českých spotřebitelů

Členským společnostem sdružení SOLUS dluží spotřebitelé už téměř 30 miliard. Díky působení SOLUSu je postupně splácejí. Nejvyšší procento dlužníků je v Karlovarském a Ústeckém kraji.

Existence záznamu v registrech SOLUS ale dlužníky motivuje ke splacení jejich závazků po splatnosti. Jen za první pololetí roku 2010 své dluhy splatilo 158 501 spotře­bitelů. Pětina z nich tak učinila ve zřejmé snaze získat jinou službu od některého z členů Sdružení SOLUS.Při průměrné nesplacené částce u „aktivních“ dluhů 25 631 Kč tak Sdružení SOLUS „vrátilo“ svým členům jen za první pololetí roku 2010 více než 4 miliardy Kč, z toho více než 836 milionů Kč díky snaze dlužníků o získání dalšího produktu, sděluje Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

SOLUS je zájmové sdružení právnických osob, jehož cílem je v rámci tzv. odpovědného úvěrování přispívat k prevenci předlužování klientů, k prevenci růstu počtu dlužníků v prodlení, přispívat ke zvyšování vymahatelnosti stávajících dluhů po splatnosti a snižovat potenciální finanční ztráty věřitelů.

Našli jste v článku chybu?
9. 10. 2010 14:22
Celkem potěšující informace - v jednotě je síla. Jen si dovolím výhradu k větě: "Existence záznamu v registrech SOLUS ale dlužníky motivuje ke splacení jejich závazků po splatnosti." Na první přečtení (u mě) budí dojem, že existence záznamu způsobuje, že dlužníci raději splácejí své závazky až po splatnosti, zatímco v opačném případě by je snad splatili včas - věc slovosledu, v češtině se obvykle nejzávažnější část sdělení (jádro výpovědi) dává na konec věty. Tedy lépe: "Existence záznamu v…