Soud rozhodl v kauze Prolux ve prospěch Internet Info

Odvolací soud rozhodl v kauze Prolux ve prospěch internetového vydavatelství Info. Společnost nemusí smazat vlákno internetové diskuse na serveru Měšec.cz, ve kterém někteří čtenáři ostře kritizují obchodní praktiky realitní kanceláře Prolux.

Vrchní soud rozhodl, že prvoinstanční soud pochybil, když společnosti Internet Info nařídil smazání diskusního vlákna. Diskuse může být na serveru ponechána. Smazán bude pouze jeden vulgární výraz.

Z výsledků procesu vyplývá, že příspěvky čtenářů v diskusích jsou chráněny ústavně zakotvenou svobodou projevu. Nepřípustné je pouze její zneužívání, za které je možné považovat projevy, které jsou zákonem jmenovitě definovány. Podle rozsudku do této definice spadá také používání některých vulgarit.

Ukázalo se, že naše rozhodnutí odvolat se proti rozsudku Městského soudu bylo správné. Těší nás, že Vrchní soud uznal naše argumenty a rozhodl ve prospěch svobody slova. Naši čtenáři se tak nemusí obávat zveřejnit své názory, byť jsou kritické vůči komukoliv, komentoval rozhodnutí soudu Marek Antoš, ředitel společnosti Internet Info, která server Měšec.cz provozuje.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení PPC reklamy pro začátečníky

  •  
    Principy fungování PPC reklamy.
  • PPC nejsou jen ve vyhledávačích.
  • Zjednodušte si správu šikovnými nástroji.

Detailní informace o školení PPC reklamy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+