Špatné zprávy ze západu, německý průmysl má historický pokles zakázek

Německý průmysl se stále potácí v krizi. V dubnu zaznamenalo strojírenský průmysl našeho západního souseda rekordní pokles zakázek. Podle Svazu německého strojírenského průmyslu (VDMA) se zakázky v letošním dubnu meziročně propadly o takřka 60 %. Domácí objednávky se pak snížily o 52 % a zahraniční zakázky zaznamenaly pokles o 60 %. Podle analytiků navíc německá ekonomika stále nevykazuje žádné příznaky oživení.

Jedná se o rekordní pokles německých zakázek, který je dokonce dvakrát větší, než se kterým se v současné době potýkají české podniky. Vzhledem k tomu, že oživení německého hospodářství se promítne v ČR s větším časovým odstupem, je to nepříjemná zpráva pro české podniky, které nemohou očekávat brzký příliv německých zakázek. Potvrzují se tak obavy tuzemských firem, které výraznější oživení české ekonomiky a růst zakázek neočekávají dříve, než na začátku příštího roku, komentoval prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel.

Německý statistický úřad také potvrdil, že německé HDP v prvním čtvrtletí mezikvartálně pokleslo o 3,8 %, což tvoří nejvýraznější pokles německé ekonomiky od roku 1970, kdy se začaly čtvrtletní údaje sledovat. Německá vláda očekává, že se letos největší evropská ekonomika propadne zhruba o 6%. Čtěte více v seriálu Ekonomická recese.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Google Analytics pro pokročilé

  •  
    Jak využít nové funkce Google Analytics
  • Vyhodnocování pomocí Multichannel funnels
  • Neopakujte chyby při vyhodnocování dat.

Informace o školení Google Analytics »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+