Společnost Air France už nestojí o ČSA, odstoupila ze soutěže

Společnost Air France-KLM se odhlásila z tendru na České aerolinie. Dnes tento svůj krok firma oznámila. Důvodem odstoupení ze soutěže jsou nepříznivé dopady ekonomické situace na leteckou přepravu. Ministerstvo financí ČR uvedlo, že v privatizaci hodlá pokračovat.

Ve výběrovém řízení zůstalo konsorcium Unimex a Travel Service, které bude mít podle rozhodnutí meziresortní komise možnost podat závaznou nabídku do 30. září. Ministerstvo financí následně předloží vládě k rozhodnutí, zda tuto nabídku schválí, doplnil Ondřej Jakob, tiskový mluvčí ministerstva. Čtěte více: exPRESS: Prodej ČSA se protahuje, vítěz bude známý až v září.

Důvodům rozhodnutí Air France-KLM České aerolinie rozumí a respektují je. Pro České aerolinie – stejně jako pro ostatní letecké společnosti – je jedinou prioritou roku 2009 pružně reagovat na krizi na trhu, dodala Hana Hejsková, tisková mluvčí ČSA.

Společnost Air France-KLM také uvedla, že si přeje další posilování partnerství mezi oběma skupinami a pokračování hledání nových způsobů spolupráce s ČSA, z čehož by mohl pramenit oboustranný prospěch.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Právo vs. online marketing

  •  
    Jak chránit vlastní značku a obsah.
  • Jak využívat cizí díla pro svoje prezentace.
  • Na co si dát pozor při tvorbě reklamy na internetu.

Více o školení Právo vs. online marketing »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+