Spotřeba biopotravin roste, velcí výrobci s jejich výrobou váhají

Spotřeba biopotravin v českých domácnostech oproti loňsku vzrostla o 70 procent. Češi za ně utratili 1,3 miliardy korun a jejich podíl na trhu se tak poprvné přehoupl přes půl procenta na celkové spotřebě nápojů a potravin.

Na českém trhu ale současně roste podíl biopotravin z dovozu. Z výzkumu agentury Green marketing vyplývá, že se velké české podniky do výroby biopotravin nehrnou. Trh s biopotravinami v České republice nabízí neopakovatelnou podnikatelskou příležitost, proto je velký podíl dováženého zboží na trhu zbytečný. Navíc je jisté, že spotřeba bude v několika následujících letech strmě stoupat, komentoval výsledky šetření pro server Deník.cz Tom Václavík z agentury. Z průzkumu Hnutí DUHA vyplývá, že biopotraviny vyrábí pouhá pětina velkých potravinářských podniků. Mezi ně patří firmy Olma, Emco, Hamé, Polabské mlékárny nebo Racio.

V porovnání s ostatními evropskými zeměmi je půlprocentní podíl biopotravin na trhu zanedbatelný. Podíl biopotravin na německém trhu činí necelá tři procenta, na rakouském dokonce 5,5 procenta.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení online marketingu - jak přivádět na web návštěvnost

  • Vyhledavače a PPC kampaně - jak fungují
  • Webová analytika - k čemu jí využít
  • Facebook a další sociální sítě - co a jak komunikovat

Detailní informace o Školení online marketingu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+