Spotřeba fair trade produktů v Česku stoupá

Fairtrade je v Česku na vzestupu. Spotřeba produktů, které přispívají k férovosti obchodních podmínek pro malé zemědělce a řemeslníky v rozvojových zemích, stoupla vloni o 22 procent. Vyplývá to z průzkumu Asociace pro fair trade, který realizovala agentura Green marketing. Podle průzkumu stoupl v roce 2009 maloobchodní obrat s těmito produkty o 50 milionů korun.

40 milionů korun bylo dosaženo členy české Asociace pro fair trade. Nárůst spotřeby fair trade produktů v České republice je velmi rychlý, od roku 2005 se zvýšil o 1 600 procent, komentoval aktuální výsledky předseda Asociace pro fair trade Jiří Hejkrlík. Spotřeba výrobků ze systému fair trade dosáhla vloni průměrně 4,75 Kč na osobu, což představuje meziroční nárůst o 19 procent.

Nejvíce výrobků fair frade nakoupili vloni Češi shodně v prodejnách biopotravin a zdravé výživy a maloobchodních řetězcích, obě místa mají stejný podíl 28 procent. Zatímco podíl maloobchodních řetězců se meziročně zvýšil o 87 procent, bioprodejny a prodejny zdravé výživy razantně svůj podíl snížily, o 79 procent.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení SEO - jak na optimalizaci pro vyhledávače

  •  
    Analýza klíčových slov - kde hledat, jak slova vybrat, jak optimalizovat.
  • Metody linkbuildingu - jak získat zpětné odkazy.
  • Vyhodnocování SEO - nesledujte jen pozice.

Detailní informace o školení SEO »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+