Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Stotisícové pokuty pro restaurace, které nemají s ČT kvůli hokeji smlouvu

Redakce

Pokutu v řádu stovek tisíc korun mohou zaplatit ty restaurace, které promítají svým zákazníkům hokej a nemají licenční smlouvu s ČT. Netýká se to ale všech.

Hokejové mistrovství světa je zlatým dolem také pro restaurace a hospody. Jenže některé z nich riskují vysoké pokuty, které mohou dosáhnout až stovek tisíc korun. Informuje o tom v dnešním prémiovém vydání sesterský server Digizone.cz. 

Restaurace musejí kvůli promítání hokeje mít s Českou televizí, která drží exkluzivní vysílací práva, tzv. licenční smlouvu. Ta však není zadarmo. Vyjde provozovatele restauračního zařízení na několik tisíc korun. 

Povinnost mít licenční smlouvu se ale netýká všech restaurací. Pokutou jsou ohroženy pouze ty, které si kvůli hokeji umístily do své provozovny nový televizní přístroj či si vylepšily, nebo rozšířily stávající techniku pro sledování přenosů jen kvůli tomu, aby uspokojily poptávku hokejových fandů. 

Případná kontrola bude mít samozřejmě problém s důkazními prostředky, přesto se tato podmínka může stát vodítkem pro nekalé konkurenční praktiky, varuje Jan Potůček, šéfredaktor serveru Digizone.cz a také autor článku. 

Ten zároveň upozorňuje, že podmínka mít licenční smlouvu se netýká pouze restaurací. Kdo jsou případnou pokutou ještě ohroženi? Čtěte v prémiovém článku na serveru Digizone.cz: Veřejné produkce MS v hokeji: kdy můžete ČT Sport pouštět zdarma a kdy už na to potřebujete smlouvu?

Našli jste v článku chybu?
7. 5. 2015 21:49
Damnandys (neregistrovaný)

Dokázal bych možná pochopit, kdyby bylo MS v zahraničí. Ale pokud jsou přenosy vysílány u nás a navíc hrají i naši, tak by to měly mít restaurace zdarma.

7. 5. 2015 15:50

Česká televize si z nás všech dělá prde* a ještě se nám všech směje do obličeje.

Proč má restaurace, která za umístění rádia nebo televize platí přemrštěné poplatky každý měsíc platit ještě navíc za licenci na hokej?

Cena té licence má snad být rozpočítána právě do koncesionářských poplatků.

Hrozné co se tu děje. ČT jsem měl kdysi rád, ale za to co tam dávají platit opravdu nechci. Zrušit!