Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Student Agency bylo moc levné, dostalo tak pokutu

Antimonopolní úřad dnes udělil společnosti Student Agency pokutu ve výši 6,185 milionu korun za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže. Podle úřadu firma zneužila svého dominantního postavení na trhu poskytování služeb veřejné linkové osobní autobusové dopravy na lince Praha – Brno a zpět. Firma Student Agency se údajně měla snažit vyloučit z uvedeného trhu konkurenta – společnost Asiana, když uplatňovala nepřiměřeně nízké, tzv. predátorské ceny.

Z e-mailové korespondence managementu Student Agency, která byla Úřadem zajištěna, je patrný záměr Student Agency vytlačit společnost Asiana z relevantního trhu. Za tímto účelem společnost rovněž přizpůsobila svou obchodní politiku, uvedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže k rozhodnutí na svých webových stránkách.

Student Agency však s pokutou a se zdůvodněním nesouhlasí a hodlá se bránit. Toto rozhodnutí jde proti zájmům cestujících, kteří profitují z konkurenčního boje a omezí možnost nabízení akčních cen. Budeme požadovat, aby stejným metrem úřad posuzoval i dopravce, kteří nabízejí podobné obchodní nabídky či jiné relační slevy, komentoval Radim Jančura, majitel Student Agency. Čtěte více: Zneužila firma Student Agency svého dominantního postavení?

Našli jste v článku chybu?
4. 11. 2010 9:47
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Kdepak je ta proklamovaná věta "trh vše vyřeší"? Mám pocit, že antimonopolní úřad by se měl přejmenovat na úřad pro ochranu státních a bez dotací nefunkčních monopolů. Inu, kdo chce psa bít...
3. 11. 2010 16:40
Alesh (neregistrovaný)
Trochu to smysl dává. Třeba zruší Tesco, když tam budou dávat rohlíky za 50 haléřů. :-)