Student Agency zvažuje investici na Slovensku

Společnost Student Agency, která v Česku podniká mimo jiné jako autobusový dopravce, již dlouhodobě avízuje svůj zájem vstoupit také na trh osobní železniční dopravy. Nyní ale oznámila, že zvažuje přesunutí svých investic na Slovensko, informuje ČTK. Jedná se o investici v řádech několika miliard korun. Podle Radima Jančury, ředitele Student Agency, totiž Slovensko narozdíl od České republiky vytvořilo prostředí spravedlivé pro všechny dopravce. Česko podle Jančury jen posiluje monopol Českých drah.

Jančurovi se nelíbí, že stát chce převést majetek na státní Správu železniční dopravní cesty, převedl na České dráhy starší vlaky i částečně splácí vlaky nové, případně schvaluje Českým drahám bankovní záruky jako jedinému dopravci.

Nebude-li si stát jako doposud nijak vážit soukromých investic do katastrofálního stavu české železnice a bude-li z peněz daňových poplatníků financovat pouze neschopně hospodařící České dráhy, vyhnou se České republice všichni potencionální soukromí dopravci, kteří v západní Evropě státním drahám úspěšně konkurují. A co je nejhorší, České republice se ztíží postavení vůči Bruselu, který je na neregulérní podporu velmi přísný, řekl Jančura ČTK.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Landing page jako součást inbound marketingové strategie

  •  
    Jak vytvářet landing page do 1 hodiny
  • Jak postavit na nohy vaše současné landing page
  • Jak vyhodnocovat všechny vaše vstupní stránky webu

Detailní informace o školení Landing page jako součást inbound marketingové strategie »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+