Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Supermarkety promítly vyšší DPH do cen už v říjnu

Cenový trik připravily na konci loňského roku obchodní řetězce. Vyšší DPH promítly do cen potravin už na konci října a zákazníci tak 9procentní daň zaplatili už ve velkých vánočních nákupech. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes.

Jak deník uvádí, tak například kostka másla by se mohla dostat opět pod třicet korun. Kaufland oznámil, že s cenami nehne až do Velikonoc a na vyšších daních neprodělají ani lidé, kteří chodí nakupovat do Tesca, Globusu či Plusu Discountu.

Daň se do cen započítala už v říjnu. Zdražili kvůli tomu jak obchodníci, tak částečně i výrobci, uvedl pro Mladou frontu Dnes jeden z vysoce postavených zaměstnanců diskontního řetězce. Jeho slova nepřímo potvrdil také šéf Globusu Petr Vyhnálek. Vyšší DPH promítnuté v cenách už na podzim nevylučují ani centrální bankéři. Zabývali se tím na jednání bankovní rady, které proběhlo těsně před Vánocemi. Potraviny proto podle nejvýše postavených bankéřů v zemi nemusí tolik působit na růst letošní inflace, jak se původně očekávalo. Doplňuje deník.

Našli jste v článku chybu?
13. 2. 2008 18:59
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Tak timto primo ne, to je mozne, proste zvysit cenu drive, pak se zvedne dan a snizi se cena a konecna zustava, ale jak je mozne, ze to udelali a oni to udelali, zaroven ? Nelegalnimi kartelem to smrdi na sto honu... BTW: diky ODS za vyssi dane ! Od radoby pravicaku to potesi !
3. 1. 2008 22:35
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Tak to je teda něco. Tak to mě zase něco nadzvedlo ze židle. Jak si to může někdo dovolit? Pokud vím tak zvýšené DPH mělo být až od 1.1.2008 a obchodníci si je promítli do cen již v říjnu. No tak to snad není pravda? To se mě snad jen zdá. Najde se nějaká instituce kdo se tímto bude zabývat??