Tisk: Za korupci bude zákaz státních a městských tendrů

HN: Rekordní ceny elektřiny z května by se neměly opakovat

ČEZ oznámí v listopadu ceny elektrické energie na rok 2009. Malé a střední podniky mohou podle ředitele ČEZu Martina Romana i podle analytiků čekat navýšení ceny asi o 15 procent, píší dnešní Hospodářské noviny. Domácnostem by elektřina neměla podražit o více jak 10 procent. Výpočty ovlivňuje pokles cen na Energetické burze.

MfD: Benzín a nafta zlevnily výrazněji

Minulý týden klesly výrazněji ceny benzínu a nafty. Natural zlevnil na zhruba 32,21 korun za litr, nafta cca na 34,44 korun za litr, píše dnešní Mladá fronta Dnes. Důvodem je zlevnění ropy na světových trzích. I nadále lze počítat s poklesem cen v řádech desetihaléřů, cituje deník analytika společnosti Colosseum Petra Čermáka. Zlevňování však může zpomalit oslabující koruna.

HN: Firmy na černé listině nebudou smět do státních a městských tendrů

Vicepremiér Jiří Čunek totiž do nového zákona o veřejných zakázkách přece jen vloží paragrafy o firmách usvědčených z korupce. Ty se dostanou na černé listiny a budou mít zákaz hlásit se do státních nebo městských tendrů, informují dnešní Hospodářské noviny. Podle deníku ale černé „blacklisty” nebudou tak přísné, jak slibovala vláda a jak by si představovali odborníci na boj s korupcí. Zápis firmy v registru by měl být také časově omezený.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Google Analytics

  •  
    Jak vyhodnocovat úspěšnost reklamních kampaní.
  • Jak ovládat Google Analytics a najít co potřebuji.
  • Jak měřit hodnotu objednávek z webu.

Detailní informace o školení Google Analytics »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+