Toshiba prohrála se Sony válku formátů

Japonský elektrotechnický koncern Toshiba ukončí výrobu přístrojů, které podporují formát HD DVD. Ten je jednou ze dvou hlavních technologií, jež umožňují zobrazit videozáznam ve vysokém rozlišení. Znamená to, že vítězství ve válce formátů už má na dosah druhý tábor japonské společnosti Sony, který podporuje technologii Blu-ray.

Válka formátů stála Toshibu nemalé peníze a podle japonské veřejnoprávní televize NHK firma utrpí ztráty v řádu stovek milionů dolarů. Peníze bude muset vynaložit na ukončení výroby přehrávačů a rekordérů, s dalšími náklady je třeba počítat rovněž v souvislosti s uzavřením souvisejících činností. Sama Toshiba zatím k těmto informacím nevydala oficiální stanovisko.

Zřejmě poslední ránu Toshibě a formátu HD DVD zasadil americký řetězec Wal-Mart Stores, který včera oznámil, že postupně zastaví prodej přístrojů i disků s technologií HD DVD a zaměří se pouze na technologii Blu-ray. Totéž už dříve naznačil další vlivný řetězec Best Buy, technologii Blu-ray navíc preferuje i řada filmových studií.

Zdroj: iHNed.cz

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Jak na firemní Facebook prakticky

  •  
    Jak efektivně propojit Facebook s webem.
  • Jak vše měřit a vyhodnocovat.
  • Jak řešit krizové situace.

Detailní informace o školení Facebooku »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+