Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Třetina firem nemá IT zabezpečené odborníky

IT data třetiny menších a středních firem nejsou zabezpečena odborníky. To vyplynulo z průzkumu společnosti SODATSW. Ta sbírala informace u dvou tisíc firem s počtem zaměstnanců v rozmezí 100 až 500. Odborníky v oblasti IT zde většinou „supluje“ nejužší vedení společnosti, výjimkou nejsou pracovníci odlišných úseků či dokonce asistentky.

Menší a střední firmy riziko zneužití citlivých informací tolik nevnímají. Bohužel si neuvědomují, že ze zákona odpovídá za ochranu informací odpovědná osoba, kterou je velmi často majitel firmy a nikoliv IT specialista. Neodbornou správou dat přitom mohou vzniknout obrovské škody, sdělil Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti SODATSW.

Našli jste v článku chybu?
7. 8. 2010 14:09
flek (neregistrovaný)
Ono ani v těch zabezpečených to není o moc lepší. Ještě jsem neviděl firmu, a to včetně těch u nás největších, kde by měl neoprávněný zaměstnanec problém ovládnou veškeré IT prostředky nebo získat zajímavé informace.
6. 8. 2010 14:48
Minimálně jednou měsíčně někomu vysvětluji, co je to reverzní DNS záznam a proč je třeba ho mít nastavený... :-( O "bezpečnostních vychytávkách", které dokáže někdo vymyslet, to ani nemluvím :-)