Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

U bezhotovostních plateb se mění den zaplacení daně

V souvislosti s novelou zákona o správě daní a poplatků, které vstoupí v účinnost 1. listopadu, se mění také den zaplacení daně finančnímu úřadu. Zatímco v současnosti se za den platby považuje den, kdy částka odešlo z účtu poskytovatele, v budoucnu bude rozhodným dnem den, kdy platba dorazí na účet finančního úřadu.

To znamená, že pro řádné zaplacení daní je třeba počítat i s časem, které budou peněžní ústavy potřebovat na převedení příslušné částky, upozorňuje Česká daňová správa na svých internetových stránkách.

Opatření se týká těch poplatníků, kteří platí daně bezhotovostním převodem nebo platbou prostřednictvím České pošty. V případě platby v hotovosti na pokladně finančního úřadu se nic nemění a dnem platby zůstává den převzetí hotovosti.

Našli jste v článku chybu?
12. 11. 2009 7:22
perla (neregistrovaný)
V dnešní době se už nejde asi na nic spolehnout, jedni lžou, jiní kradou, další jenom nadávají. Zrovna to bude týden, co jsem potkala v Letňanech jednu svou kamarádku, kterou už jsem několik let neviděla. A tak jsme šli na kafe. Svěřila se mi, že právě neprožívala svoje nejlepší období, že sice nejdříve prožívala hezký vztah s přítelem, ale ten se později změnil v horor a v dluhy. Plánovali společné bydlení, a protože přítel měl jakýsi zápis v registru dlužníků, musela si peníze půjčit ona na s…
6. 10. 2009 10:54
sirup1111 (neregistrovaný)
http://www.tojesila.cz/cz/s16/c1633-ZHAVE-AKTUALITY/n2214-Sokujici-skutecnosti-jak-by-mohla-nase-zeme-dopadnout