Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Účtujte kdekoli a kdykoli. Podnikatel.cz spustil online účetnictví

Autor: 329515
Redakce

Server Podnikatel.cz ve spolupráci se společností FlexiBee Systems přináší uživatelům online účetnictví. Díky této revoluční novince mohou podnikatelé mít své účetnictví plně pod kontrolou rychle a odkudkoliv, stačí pouze internetový prohlížeč.

Účtujte s Podnikatel.cz – tak se nazývá nová služba umožňující podnikatelům a OSVČ účtovat jednoduše, bezpečně a rychle, z kteréhokoliv počítače bez ohledu na operační systém či typ internetového prohlížeče. Na adrese www.uctujte.cz, která zároveň představuje novou sekci serveru Podnikatel.cz, naleznou uživatelé webový přístup k online účetnictví postavenému na ekonomickém systému FlexiBee od společnosti FlexiBee Systems. Nemusí tak být nadále závislí pouze na lokálním přístupu prostřednictvím aplikací instalovaných na pevné disky.

Tato služba je na českém trhu ojedinělá a přitom pro podnikatele velice užitečná, proto jsme se rozhodli novinku podpořit a podílet se na jejím uvedení do praxe. Věříme, že podnikatelé brzy zjistí, jak významně může online přístup k účetnictví usnadnit jejich činnost, a počty uživatelů budou rychle přibývat, komentuje šéfredaktor serveru Podnikatel.cz Michael Hovorka.

Online účetnictví ocení především malí podnikatelé a živnostníci, pro něž je určena základní verze služby Účtujte.cz. Ta je do maximálního počtu 50 dokladů zcela zdarma. Stačí, když se uživatel zaregistruje, uvede základní informace o firmě, typ organizace, a během chvíle již může využívat výhody tohoto účetního systému a vést si podvojné účetnictví nebo daňovou evidenci.

EBF17

Nižší verze služby nabízí kromě fakturace také daňovou evidenci, peněžní deník, párování plateb, nebo třeba importy bankovních výpisů, od úrovně Účtujte+ je k dispozici i vedení skladu a objednávek. Pro větší podniky, které potřebují opravdu širokou paletu funkcí a neomezený počet dokladů, je připravena pokročilá verze služby FlexiBee Online, která kromě výše uvedeného obsahuje navíc napojení na banky, evidenci majetku, či mzdový a personalistic­ký modul.

Online účetní systém podporuje Českou a Slovenskou legislativu. Zajímavostí těchto účetních služeb je napojení na hodnocení kredibility CreditCheck, díky čemuž je při fakturaci vidět, zda není daná firma v likvidaci či exekuci, nebo také propojení s obchodním rejstříkem (ARES) pro informace o obchodních partnerech. Vyšší verze účetnictví také umožňují propojení na řešení Business Inteligence, CRM systémy, provoz e-shopu a další.

Našli jste v článku chybu?
19. 5. 2011 23:41
Karel (neregistrovaný)
Je to pěkný produkt, ale chybí mi tam tiskové sestavy u OSVC pro OSSZ a zdravotní pojiš ťovny. Bylo by super mit nastroj kde je vse pohromade. Vyborne to ma vyreseno produkt UCTO tusim firma Tichy a spol. Jednoduse se ucetnictvi uzavre a vygeneruji se vsechny podklady, ktere se uz jen odevzdaji v tistene nebo elektronicke forme na urady. Preju at se produktu dari
19. 5. 2011 18:22
Pavel (neregistrovaný)
V řádku faktury nejde zapsat "metr čtvereční", na PDF je pak otazník: http://uctujte.podnikatel.cz/c/demo/faktura-vydana/73.pdf Jinak dobré, hlavně cena v porovnání s vlastní licencí FlexiBee! Nakolik pak vyjde REST API pro zápis a XML? V ceníku to nevidím.