Úřady jdou po nelegálním zaměstnávání

V podstatě každý desátý podnikatel v oblasti pohostinství a ubytovacích zařízení využívá ve své činnosti nelegální zaměstnávání. Ukazují to stávající organizované kontroly, které vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí a které provádějí úřady práce s oblastními inspektoráty práce a okresními správami sociálního zabezpečení.

Ničím neobvyklým nejsou útěky zaměstnanců z provozovny v průběhu kontrol a kontroloři se také setkávají s nejrůznějšími výmluvami – jedna z kontrolovaných kuchařek v nejmenované restauraci například tvrdila, že si zde pouze sama pro sebe připravuje večeři, protože se jí rozbil doma sporák, doplnil Jaromír Drábek, ministr práce a sociálních věcí.

Za prvních 14 dní v červnu proběhlo 2948 kontrol, přičemž v 348 případech kontroloři zjistili výkon nelegální práce českých občanů a ve 124 případech nelegální práci cizinců. Se všemi začne správní řízení o uložení pokuty. V závažných případech bude o uložených sankcích informován příslušný živnostenský úřad za účelem zrušení živnosti.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 6. 2011 16:14

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Google Analytics pro pokročilé

  •  
    Jak využít nové funkce Google Analytics
  • Vyhodnocování pomocí Multichannel funnels
  • Neopakujte chyby při vyhodnocování dat.

Informace o školení Google Analytics »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+