V Česku se dále vzdělává minimum dospělých

Již po šestnácté se letos konala celostátní akce Týdny vzdělávání dospělých (TVD). Akci s mottem „Vzděláváním ke zvyšování produktivity“ organizovala Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR. Cílem této nekomerční aktivity je podpora motivace dospělých k dalšímu vzdělávání. Vzdělávání v dospělosti je v době plné neustálých a nekončících změn každodenní nutností, až povinností. Organizátoři akce se snaží dokázat, že učení a vzdělávání „nebolí“, ani nemusí být příliš drahé. Navíc může proběhnout zajímavou i zábavnou formou, v netradičním prostředí, s odbornými lektory, poutavými studijními materiály a za rozumnou cenu.

Týdny vzdělávání dospělých jsou jednou z významných aktivit, které podporují i strategii MŠMT v oblasti dalšího vzdělávání. Je to aktivita, která vzniká od samotných vzdělávacích společností a svým rozsahem a provedením se rovná a v mnohých ohledech předstihuje aktivity mnoha členských států EU, sděluje Jakub Stárek, ředitel odboru dalšího vzdělávání MŠMT.

Podle mezinárodního výzkumu se v Česku dále vzdělává pouze 6,8 % obyvatel v produktivním věku. Což je velmi málo například ve srovnání se severskými zeměmi. Zde se vzdělává více než 30 % dospělých obyvatel.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Právo pro e-shopy

  •  
    Jak provozovat e-shop v souladu se zákonem.
  • Jak přistupovat k vrácení zboží a spory se spotřebiteli.
  • Jak v souladu s právem marketovat e-shop.

Detailní informace o školení Právo pro e-shopy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+