Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

V Česku se používá 37 % procent software nelegálně

Protipirátská organizace BSA obdržela od letošního května 1600 oznámení kvůli pirátství. Začíná s podezřelými společnostmi jednat. Veškerá oznámení se analyzují a podle jejich závažnosti volí individuální právní řešení případu.

Nejvíce oznámení je z anonymních zdrojů. Téměř polovina oznámení pochází pravděpodobně od zaměstnanců, ať už bývalých nebo současných. Na oznámení proti nekalé konkurenci připadá 50 procent a 10 procent oznámení upozorňuje na pirátství v oblasti distribuce softwaru a jiných oblastech, sděluje Jan Hlaváč, tiskový mluvčí protipirátské organizace BSA. Dodává, že pracují pouze s oznámeními, která mají patřičnou vypovídací hodnotu.

Podle posledního měření se v Česku užívá 37 procent softwaru nelegálně. Ztráty softwarového odvětví v důsledku pirátství činí přibližně 3,6 miliardy korun.

Našli jste v článku chybu?
20. 11. 2010 9:37
A L A (neregistrovaný)
Bohužel tato pochybná organizace vychází ze zcela pochybných premis. Předpoklad, že každý nový počítač znamená jednu licenci MS Windows, že každých X počítačů znamená jednu licenci Adobe Photoshop (atd.) je naprosto zcestná. Ne každý používá programy členů této "Alliance". U nás se krade a krade se hodně, ale bylo by vhodné říkat skutečnosti a ne dohady.