Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Víme, jaký vůz bude slušet vašemu podnikání i rodině

Tomáš Čanda

Potřebujete-li čtyřkolového parťáka pro vaši živnost a zároveň i pro rodinu, tak dříve či později skončíte u Volkswagenu Multivan.

Přemýšlel jsem nad vozem pro živnostníka, který by mu byl dobrým služebníkem v podnikání a zároveň by vyhověl potřebám jeho rodiny. Protože každý člověk má individuální přání, bylo nutné hledat vůz s opravdu velkým talentem. Auto s dostatkem prostoru, flexibilním interiérem, silným a zároveň úsporným motorem a alespoň trochu reprezentativním vzhledem. Výsledek tohoto mixu se jmenuje Volkswagen Multivan.

Výbava  

Nárazníky v barvě vozu, hliníková kola, prosklený interiér a výbava jako u osobního automobilu oddělují Multivan od sesterské „plechové“ dodávky Transporter. Propagační materiály výrobce slibují mnohé, ale setkání tváří tvář ukázalo kvality vozu. Je to interiér, který si vás okamžitě získá. Za kvalitu, ergonomii a rozsah výbavy by se nemusel stydět kdejaký osobák. Připlatit si můžete za automatickou klimatizaci, palubní počítač, multifunkční volant, parkovací senzory, bixenonové světlomety, tempomat, vyhřívaná sedadla, kožené čalounění, navigační systém, DVD přehrávač či sedmistupňovou automatickou převodovku. Z praktického hlediska máte k dispozici 5 až 7místný interiér, kde můžete jednotlivá sedadla posunovat díky systému kolejnic v podlaze vozu nebo je zcela vyjmout. 

Mohlo by vás zajímat: BMW 3 Touring

O 40 centimetrů delší verze nabídne míst osm. Pokud ale nebudete vůz používat jen jako shuttle bus, tak využijete multifunkční rozkládací stoleček, držáky pro bezpečnou přepravu bicyklů či další praktické doplňky, kterých je celá řada. Přes týden budete v Multivanu převážet reklamní materiály či zboží do vašeho obchůdku a o víkendu vyrazíte s celou rodinou na piknik či s partou přátel na golf. Pro lepší nastupování do zadní části vozu můžete volit verzi s bočními posuvnými dveřmi na obou stranách vozu. 

Tip Content early

Nepřehlédněte: Volkswagen Passat R-Line

Modely a ceny

Multivan se nabízí ve třech stupních výbavy – Startline, Comfortline a Highline. Ceny začínají na 679 689 Kč bez DPH a končí na 1 159 833 Kč bez DPH. Z palety motorů lze mít jak benzínové TSI, tak dieselové TDI, které samozřejmě dávají větší smysl. Většina zákazníků zvolí kompromis, tedy naftový motor s výkonem 103 kW (140 k) a šestistupňovou manuální převodovkou (881 417 Kč za verzi Comfortline), ale trávíte-li většinu času na dálnicích, pak přijde vhod BiTDI s výkonem 132 kW (179 k). Na nezpevněném povrchu či sněhu dodá potřebnou jistotu pohon všech kol 4Motion, ke kterému lze připlatit i za mechanickou uzávěrku zadního diferenciálu. Základní 4Motion (2,0 TDI 103 kW) vás vyjde na 853 968 Kč bez DPH. Výrobce poskytuje záruku 2 roky bez omezení najetých kilometrů, připlatit lze za 5 let.

Našli jste v článku chybu?
22. 5. 2012 23:07
Mirda (neregistrovaný)

No, co se týče kvality, spotřeby a dalších praktických parametrů, tak si myslím, že se s VW Vito nemůže vůbec srovnávat. Jasně - po r. 2000 jde kvalita u všech výrobců rapidně dolů (odjezdi záruku a přijď si pro nové...), nicméně VW transportéry a multivany jsou neskutečné držáky. Také jsou velmi oblíbené a ne zrovna levné.

21. 5. 2012 19:52
Sten (neregistrovaný)

+1. Když už velké rodinné auto (a ne rovnou obytné), tak bych taky upřednostnil spíše něco ve stylu Dodge Durango, Ford Edge, Jeep Grand Cherokee, Toyota Tundra nebo Subaru Outback. Multivan je dobré auto, pokud máte čtyři a víc dětí nebo běžně rozvážíte tunu kancelářských potřeb (na věci, kterým nevadí trocha vlhka, jsou lepší pick-upy), na druhou stranu pokud máte dost peněz, Mercedes Vito vám bude slušet víc :-)