Vinaři dostanou od EU více peněz

Čeští vinaři se mohou radovat. Ministr zemědělství Petr Gandalovič uspěl u Evropské komise se svým kompromisním návrhem a vybojoval tak pro české vinařské producenty na rok 2009 tři miliony eur, přičemž původně vinaři měli dostat zhruba polovinu. Zachována bude také možnost doslazovat vína sacharózou a naopak se vypustila povinná částka na propagaci na trzích třetích zemí.

Kompromisní návrh České republice přiznává tři miliony eur pro rok 2009 a více než pět milionů Eur v roce 2015. To představuje jednoznačný úspěch a dokazuje, že jsme předložili pádné argumenty. Vždyť původní návrh počítal jen s necelými 1,6 miliony, vysvětluje Gandalovič. Podle něj původní návrh pro rok 2009 byl naprosto nedostatečný a ohrožoval již rozběhnuté programy českých vinařů.

Podle ministra je také prakticky v nezměněném rozsahu zachována možnost doslazovat víno sacharózou, pouze o půl procenta méně oproti současnému stavu. Zástupci ČR jednoznačně vystupovali proti doslazování moštem. Ten by se totiž musel dovážet z jiných zemí, což by popíralo princip evropského vinařství. K tomu by navíc přibyly podnikatelům dodatečné náklady.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Workshop: UX design v návrhu webu

  •  
    Rychlý a efektivní návrh rozhraní.
  • Metoda Design Studio.
  • Prototypy - proč a jak prototypujeme.

Detailní informace o workshopu UX designu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+