Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Víte, že slevu na dani na #EET neuplatní každý podnikatel?

Daniel Morávek

Sleva na dani na evidenci tržeb činí 5000 Kč a lze ji uplatnit pouze jednou, a to za rok, kdy podnikatel začne evidenci vést. Sleva však není pro každého.

Sleva na dani na evidenci tržeb může činit maximálně částku ve výši kladného rozdílu mezi 15 % dílčího základu daně ze samostatné činnosti a základní slevy na poplatníka. Může tedy dosáhnout nižší částky než zmíněných 5000 Kč. Podnikatelé s nižším základem daně tak slevu nebudou moct využít. Slevu navíc mohou uplatnit pouze fyzické osoby, právnických osob se netýká.

Sleva tedy není určena pro všechny a uplatnit jí podnikatel může pouze za zdaňovací období, ve kterém poprvé zaevidoval tržbu, kterou má podle zákona o evidenci tržeb povinnost evidovat. Nárok na slevu není třeba dokládat žádnými fakturami za nákup pokladního zařízení a její výše se neodvíjí od skutečných nákladů na pořízení příslušné pokladny či softwaru. Náklady na evidenci tržeb by navíc měly být daňově uznatelnými.

Našli jste v článku chybu?
30. 9. 2016 8:23
Petr (neregistrovaný)

je diskriminováno. Takže nejdřív zlevníme zřízení s.r.o. (aby rušili živnosti a zřídili si právnickou osobu), abychom mu následně nedali slevu na pořízení pokladny pro EET. Přesně v duchu Babišovo slov: "Malé podnikání je na PRD...". Kdy už konečně lidé pochopí, že kope jen za Agrofert a své kamarády z velkých podniků?