Vláda rozhodne o návrhu, který by mohl podnikatelům ušetřit administrativu

Během dneška Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR předloží vládě plán, který má z podnikatelů sejmout část administrativní zátěže. Plán se týká šesti ministerstev a do roku 2010 by se měla zátěž snížit o pětinu. O návrhu měla vláda jednat již minulý týden, nakonec byl ale stažen z programu jednání.

Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes vládě předloží návrh, který by měl do roku 2010 sejmout z podnikatelů až pětinu administrativní zátěže. Konkrétně se jedná o ministerstvo financí, ministerstvo práce a sociálních věcí, ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo životního prostředí, ministerstvo zemědělství a samozřejmě i ministerstvo průmyslu a obchodu.

" V zájmu dosažení stanoveného záměru snížit administrativní zátěž podnikatelů se navrhuje provést analýzu stávajících statistických zjišťování z hlediska nutnosti prvotního zjišťování údajů a z hlediska jejich skutečné potřebnosti a využitelnosti," uvedl pro agenturu Mediafax Matyáš Vitík z tiskového oddělení ministerstva průmyslu a obchodu. Analyzováno bylo již 245 právních předpisů, které pro podnikatele znamenají 2168 povinností.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení PPC reklamy pro pokročilé

  •  
    Důležité principy fungování PPC reklamy
  • Optimalizační postupy běžících kampaní
  • Práce s aplikací AdWords editor

Detailní informace o školení PPC reklamy pro pokročilé »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+