Vláda vydala brožuru o českém předsednictví v EU

Úřad vlády vydal informační brožuru o půlročním českém předsednictví v Radě Evropské unie, které začne v lednu 2009. Veřejnost se tak dozví podrobnosti o přípravách na předsednictví.

V brožuře se lze také dočíst, jakým způsobem se formují priority českého předsednictví. Česká vláda si jako motto předsednictví zvolila heslo „Evropa bez bariér” a v tomto duchu se snaží formulovat i priority předsednictví. Hlavní prioritou bude zřejmě „Evropa konkurenceschopná a otevřená ”,tj. odstraňování překážek na vnitřním trhu a liberalizace obchodu s třetími zeměmi. Mezi prioritami bude podle brožury figurovat také udržitelná a bezpečná energetika, diskuse o budoucnosti evropského rozpočtu, společné zemědělské a strukturální politiky, spolupráce v oblasti spravedlnosti a vnitra, transatlantické vztahy, vztahy se západním Balkánem a východní Evropou.

Brožura se skládá z otázek a odpovědí, které by mohly občany v souvislosti s předsednictvím zajímat. Odpovědi jsou stručné, většinou v rozsahu jednoho odstavce.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Instagram pro firemní i osobní marketing

  •  
    Jak zakládat a používat účty.
  • Jak publikovat a vyhodnocovat.
  • Jak si poradit s hastagy.

Detailní informace o školení Instagram»

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+