Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Daňová reforma přinese výhody nadprůměrně placeným lidem až za několik měsíců

Tweetni to Twitter Jaggni to! Jagg Del.icio.us Delicious

Nadprůměrně placení zaměstnanci si výhod, které jim slibuje chystaná reforma, zpočátku jen tak neužijí. Lidé s platem nad 86 tisíc korun, kterých je dle odhadů ministerstva práce na šedesát tisíc, si na desetitisícové úspory budou muset počkat až několik měsíců.

MF DNES zjistila, že velké úspory mají několik háčků. První nepříjemný detail je v zavedeném a toužebně očekávaném stropu na sociální a zdravotní pojištění. Politici ho dosud prezentovali ve výši čtyřnásobku průměrné mzdy. Kdo příští rok vydělá nad 86 tisíc korun měsíčně, nezaplatí z příjmu nad tuto úroveň ani korunu na pojištění. V zákoně je však limit dán nikoli na měsíc, ale na rok.

Social

       

To znamená, že sociální a zdravotní pojištění přestanou platit teprve tehdy, až se vyplácená mzda v průběhu roku načte přes roční limit 1,03 milionu korun. Zaměstnanec se stotisícovým platem tak uvidí úsporu na sociálním pojištění až ve výplatě za listopad a prosinec.

Zdroj: Mladá fronta Dnes

Michael Hovorka

Michael Hovorka

Autor je šéfredaktorem serveru Podnikatel.cz

Školení internetového marketingu

DW - Školení PPC
  • Jak investovat peníze tam, kde se budou vracet.
  • Jak vydělávat na SEO, PPC i sociálních médiích.
  • Kurz pro všechny, kteří řeší online marketing.

Detailní informace o školení výkonnostního marketingu »

Přehled názorů

Zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

       

Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví. Pro řešení aktuálních problémů doporučujeme využít naše diskusní fórum.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem        

Prohledat Podnikatel.cz

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+