Výkupní cena pod osmi korunami je podle Agrární komory likvidační

Zemědělci se svých protestů nevzdávají. Výkupní ceny mléka jsou podle nich likvidační. Zaznělo dnes na jednání Agrární komory v Českých Budějovicích. Jak řekl prezident Agrární komory Jan Veleba, výkupní cena mléka pod hranicí osmi korun je pro zemědělce likvidační a pokud by tento trend byl dlouhodobějšího charakteru, mohlo by to podle Veleby ovlivnit vývoj celého zemědělství. Informuje o tom agentura ČTK.

" Podle mého názoru v terénu převažují názory regulovat ne, protože jsme výrobu mléka po transformaci zemědělství výrazně snížili, čili budeme to řešit nějakým jiným způsobem," uvedl pro ČTK Veleba. Ten dále upozornil, že zemědělci se potýkají s problémy kolem výkupních cen také u obilí a prasat. Čtěte více: Zemědělci versus mlékárny. Kdo nakonec zvítězí?

Komora proto dnes sestavila odbornou skupinu a krizový štáb, který se zaměří na hledání východiska. Krizový štáb bude mít ve svém programu také řešení problematiky obchodních řetězců. Ty podle AK prodávají mléko a další potraviny s vysokým ziskem.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+