Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Vypadá to jako faktura, ale není to faktura. Podvodníci se vrací

Autor: 329515
Redakce

Pozor na další vlnu podvodných faktur. Do tuzemských firem v posledních dnech dorazily dopisy od České databáze společností, které se tváří jako faktura.

Na tuzemské podnikatele útočí další vlna dopisů od tzv. katalogových firem, upozornil na to server Lupa.cz. Dopisy se totiž tváří jako faktury a teprve po podrobném přečtení podnikatel zjistí, že pokud zaplatí, uzavře tím smlouvu a ocitne se ve zbytečném katalogu firem.

Čtěte více na Lupa.cz: Nenaleťte České databázi společností, Český telefonní seznam se vrací

Podobné pokusy podnikají různí „vykukové“ už řadu let, přesto se pořád najdou se podnikatelé, kteří se nechají nachytat. Předchozí větší vlna dopisů/faktur dorazila do českých firem na začátku letošního roku.

Čtěte více: Další vlna podvodných faktur od společnosti Český telefonní seznam. Nic neplaťte

Našli jste v článku chybu?
5. 12. 2015 19:41
midlajs (neregistrovaný)

Pritom napadnout mobil virem vlastne ani nejde. Jde o neznalost spotrebitelu. A protoze je to znamo u pocitacu, tak se najdou "chytraci" jak vydelat jinde...

5. 12. 2015 10:47
Veduard (neregistrovaný)

Na mobilu se mně najednou objevila poplašná zpráva, že je můj mobil napaden hned 4 různými viry a je poškozena baterie. Jestliže chci ještě zachránit co se dá, musím rychle instalovat antivirový program - ať zadám adresu a heslo a stačí kliknout. Protože podobným hláškám moc nevěřím, zadal jsem vymyšlenou adresu i heslo a objevil se jakýsi program a chtěl po mně souhlas s platbou 99 Kč. Při bližším pohledu - týdně. Sice nevím,jak by to bylo vymahatelné, ale lumpárna to je. Samozřejmě mobilu ani …