Výstava fotografií ze světové žurnalistické soutěže dorazila do Prahy

Letošní světová žurnalistická soutěž World Press Photo zná své vítěze. Od pátku do 12. října je možné si prohlédnout v pražském Karolinu nejlepší fotografie této soutěže. Přehlídka má v Praze tradici od roku 1990.

Vítězem posledního ročníku soutěže se stal Tim Herherington v Velké Británie. Pracuje pro americký časopis Vanity Fair a zvítězil se snímkem odpočívajícího amerického vojáka, který leží v bunkru epicentra amerických bojů proti islámským radikálům. Podobná témata jsou na soutěži World Press Photo tradiční. Letos se autoři zaměřovali na válečné konflikty v Africe či smrt pákistánské političky Bénazír Bhuttové. V kategorii portét se objevila i tvář bývalého ruského prezidenta Vladimíra Putina. Ocenění získaly i fotografie mrtvých horských goril jež jsou jedním z nejohroženějších druhů na planetě.

Do letošní soutěže se přihlásilo přes 5000 fotografů s 80 536 snímky. Oceněno bylo 59 autorů. Bohužel se letos neumístil žádný český fotograf. Vítězné snímky budou vystaveny na 90 místech ve 45 zemích.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení PPC reklamy pro pokročilé

  •  
    Důležité principy fungování PPC reklamy
  • Optimalizační postupy běžících kampaní
  • Práce s aplikací AdWords editor

Detailní informace o školení PPC reklamy pro pokročilé »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+