Hlavní navigace

Vzdělávejte se i během dovolené. Tady je 5 tipů na prázdninové čtení o podnikání

Redakce 28. 7. 2016

Na dovolenou nepatří ani mobil ani pracovní notebook. Jediným zdrojem informací by měla být kniha. Tady je našich 5 tipů, co si zabalit s sebou za čtení.

V knihách o podnikání hledejte inspiraci i základní informace. Zároveň se poučte z chyb ostatních. Tady je 5 tipů, jakým základním publikacím byste měli věnovat svoji pozornost.

Máte tip na další knihy, které by si měl podnikatel během dovolené přečíst? Napište nám na: press@podnikatel.cz

Podnikání z pláže

Prvním naším tipem je publikace autorky Stanislavy Mrázkové. Ta se ve své knize svěřuje se svým osobním příběhem, jak se ze zadlužené matky dvou dětí a z krachujícího manželství dokázala vyšvihnout na úspěšnou podnikatelku z pláže. Opustila svůj zaprášený byt v Havířově a vydala si splnit své dávné sny. Chci vám ukázat, že si můžete plnit sny, jakkoli bláznivé se můžou zdát, a že všechna omezení stojí jen ve vaší mysli jako zdi, za kterými se ty sny skrývají, říká ke své knize Stanislava Mrázková

Revoluce v podnikání

Tato kniha je určena pro všechny, co se chtějí stát úspěšným podnikatelem. Recept na to vám prozradí Daniel Priestley. Ukáže vám lepší způsob myšlení, navazování kontaktů i vydělávání peněz. Opět jsou zde popsány postupy, jak si začít plnit své sny a cíle a bojovat tak se svým stávajícím byznysem proti stále hbitějším podnikatelským akcelerátorům a startupům. Sám Daniel Priestley má za sebou úspěšnou kariéru. Začal již v roce 2002, kdy za necelé čtyři roky dokázal vybudovat event marketingovou firmu s obratem v řádu mnoha milionů dolarů. Od té doby stál u zrodu několika úspěšných společností ve Velké Británii, Austrálii a Singapuru. 

O podnikání s nadhledem

Pravidla a zákonitosti podnikání, o tom pojednává knížka Jána Košturiaka. Podle něj podnikání umožňuje člověku být naplno tvůrčí a zároveň odpovědný za to, co dělá. Své čtenáře se snaží upozornit na staré návyky, které by měli umět vyměnit za ty nové. Zároveň se zamýšlí nad smyslem podnikání jako takovém. Svou úvahu opírá o to, že dnešní doba potřebuje podnikatele, kteří mají v podnikání jiný cíl než hromadění peněz. 

43 chyb v podnikání

Duncan Bannatyne patří mezi ty, kteří se vlastním přičiněním v byznysu prosadili – začínal jako prodavač zmrzliny a dnes je předsedou představenstva Bannatyne Group. Společnosti, která vlastní a provozuje síť hotelů, fitness center, lázní a barů po celé Velké Británii. 43 rad může pro někoho vypadat jako nedostatečný počet, pro jiného je to nezvládnutelné množství doporučení. V knize nehledejte ani sofistikované finanční poradenství, ani zaručené návody na to, jak byznys začít. Najdete zde praktické rady, které vás naučí, jak se nedostat do problémů, nebo jak se z nich pokusit dostat ven. 

Je příznačné, že první rada začíná takto: Nechat si v byznysu poradit není těžké, ale nechat si poradit dobře, to už ano. Kdokoliv od vašich zákazníků a dodavatelů až po vaše zaměstnance – nemluvě o kamarádech a rodině – vám dokáže dost dobře říct, kde děláte něco špatně. Problém je, že jen málo lidí vám řekne, jak ty věci napravit. A ti, co vám opravdu něco navrhnou, jsou často finančníci, právníci a účetní, kteří se z vás snaží svými radami jen vytřískat víc peněz.

Velká kniha pro podnikání pro fyzické i právnické osoby

Posledním naším tipem je základ pro všechny začínající podnikatele. Kniha obsahuje všechny základní informace, které ocení především drobní podnikatelé. Obsah se zaměřuje na to, jak má podnikatel komunikovat s úřady, aby se nevystavil riziku pokuty. Velká kniha pro podnikání je jediná kniha na trhu, která zahrnuje vše, co drobný podnikatel potřebuje: zahájení podnikání – registrace podnikatele – zdravotní a sociální pojištění – provozovna – podpora podnikání – uzavírání smluv – leasing – daně a poplatky – účetnictví – daňová evidence – kontroly a sankce – zaměstnanci – odpovědnost a pojištění podnikatelů – požární ochrana, bezpečnost práce a další. 

Našli jste v článku chybu?
120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Podnikatel.cz: Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

DigiZone.cz: Sat novinky: paket Polsat a Sci-Fi Universal HD

Sat novinky: paket Polsat a Sci-Fi Universal HD

Lupa.cz: Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá