Vzniká jednotná platební zóna, výhody má přinést všem

Již za dva týdny odstartuje jednotná platební zóna, která sjednotí základní platební nástroje v rámci EU, Švýcarska, Norska a Islandu. Sjednocení bezhotovostních plateb, inkasa, hotovostních plateb a plateb kartou by mělo přinést finanční úspory podnikům, bankám i občanům. Zprávu přinesla ČTK.

Jednotná platební zóna se týká pouze platby v eurech. Přesto výhody pocítí i české subjekty, přestože zde euro ještě zavedené není. Výhoda bude např. v rychlejších převodech peněz do zahraničí. Lhůta by se měla zkrátit ze šesti dní na pouhý den. Dalé všichni Evropané budou moci platit z jediného účtu ve všech státech unie, a to za stejné poplatky jako v případě tuzemského platebního styku. Stejná situace by měla nastat i v případě platebních karet, kdy bude možné využívat jednu kartu ve všech státech EU za stejné poplatky jako v místě bydliště.

Brusel očekává úsporu podniků a občanů asi 50 miliard eur. Jednotlivé členské země musí do 1. ledna příštího roku převést příslušnou legislativu do svých právních řádů. Všechny výhody zóny by se měly projevit nejpozději v roce 2010.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Obsahová strategie a content marketing

  •  
    Proč je obsahový marketing výrazným trendem.
  • Jak navrhnout užitečnou obsahovou strategii.
  • Jak zlepšit workflow a výsledky copywritingu.

Detailní informace o školení content strategy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+